W 173. derbach północnego Londynu, które otwierały 12. kolejkę Premier League Arsenal Londyn po fantastycznym widowisku pokonał ekipę Tottenhamu 5:2 (3:1). W ekipie Kanonierów całe spotkanie rozegrał wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny. Goście od 18. minuty grali w "dziesiątkę", gdy po nieodpowiedzialnym faulu z boiska został wyrzucony Adebayor.